Rendkívüli helyzet

Tisztelt Szülők!

Bizonyára már értesültek arról, hogy a koronavírus járvány miatt kialakult veszélyhelyzet okán, a kormány által kihirdetett intézkedések figyelembevételével a Hegyvidéki Önkormányzat nevében Pokorni Zoltán polgármester az alábbi rendkívüli intézkedéseket hirdette ki a gyermekek védelmében:

• A kerületi óvodák március 18-tól bezárnak, ettől a naptól csak ügyeletet biztosítunk. Megkérjük a szülőket, hogy aki megteheti, tartsa otthon a gyermekét. Csak azok vegyék igénybe az ügyeleti szolgáltatást, akik nem találnak más megoldást.
  • A kerületi óvodák március 16-án és 17-én még kinyitnak, de ebben a két átmeneti napban már elkezdődik az új munkarendre történő átállás. Az átmeneti napokban a gyermek távollétét nem kell igazolnia a szülőnek.
  • Megkérjük azokat a szülőket, akik már az átmeneti napokon sem viszik be a gyermeküket, hogy mondják le a már megrendelt étkeztetést.
  • A kerület nagysága miatt március 18-tól az ügyeletet két óvoda látja el: a Normafa Óvoda és az Orbánhegyi Óvoda.
  • Március 16-án, hétfőn reggel töröljük a március 18-tól kezdődő időszakra vonatkozó valamennyi korábbi étkezési igényt az e-Menza rendszerben.
  • Aki igényt tart az ügyeletre, az március 16-án reggel 10 órától jelezheti az e-Menza rendszerben.
  • A lemondott ékezések díját az önkormányzat a szokásos módon jóváírja.
  • A hátrányos helyzetű gyermekek étkeztetését kérelemre az önkormányzat biztosítja a Németvölgyi Általános Iskolában. Az érintett családokkal a Népjóléti Iroda veszi fel a kapcsolatot.

A Normafa Óvoda az alábbi óvodákba járó gyermek részére biztosítja az ügyeletet:

-Hegyvidéki Mesevár Óvoda

-KIMBI Óvoda

-Városmajori Óvodák – Csermely tagóvoda

-Zugliget Óvoda

Az Orbánhegyi Óvodák az alábbi óvodákba járó gyermek részére biztosítja az ügyeletet:

-Mackós Óvoda

-Süni Óvodák

-Táltos Óvoda

-Városmajori Óvodák – Városmajor utcai székhely óvoda

Az ügyelet tervezéséhez szükséges felmérni az igényeket.

Kérjük, szíveskedjenek az alábbi kérdésekre adott válaszaikkal segíteni munkánkat.

1. Igénybe kívánják venni az ügyeletet?

- igen

- nem

2. Amennyiben igen, mennyi ideig?

-rövid távon (néhány hét)

-hosszú távon (a veszélyhelyzet elhúzódása esetén)

3. Abban az esetben, ha a későbbiek folyamán lehetőség nyílna arra, hogy akik nem kérnek ügyeletet, azok rendelhessenek elvitelre étkezést gyermekük számára, élnének a lehetőséggel?

-igen

-nem

Kérjük, válaszukat az óvoda e-mail címére szíveskedjenek küldeni. Szíves együttműködésüket köszönjük!

Budapest Hegyvidék, 2020. március 15.

Csepreginé Volosinovszki Mária

irodavezető

Budapest Főváros XII. kerület Hegyvidéki

Polgármesteri Hivatal

Oktatási és Közművelődési Iroda

1126 Budapest, Böszörményi út 23-25.

Tel: (+36 1) 224-5900/5994

Fax: (+36 1) 224-5905